Sık Sorulanlar

Sık Sorulan Sorular

Sık olarak sorulan sorulara ve cevaplara burada yer vermeye çalıştık. Sorularınıza cevap bulamadıysanız lütfen bize gönderiniz, cevapları en kısa sürede bu sayfaya eklenecektir. E-posta adresimiz; info@yapicilar.comApartman, villa, cafe, restaurant, otel v.b. her türlü mekanlarda kullanıma uygundur. Ayrıca Albert Genau kış bahçesi ve otomatik pergola sistemleri ile tam uyumludur.

Isıcam konfor serisi kullanılan cam balkonlarda, evinizin ısısını korumanın yanı sıra güneş ışınlarını da dilediğiniz ölçüde kontrol edebilirsiniz. Yazları serin, kışları sıcak bir balkona sahip olursunuz.

Sistem üzerinde entegre Albert Genau patentli, Auto Brake Lock System sayesinde , camlar açılma esnasında otomatik olarak kilitlenir. Açılırken cam panellerin düşmesi söz konusu değildir. Piyasa sistemlerinde, bu teknoloji bulunmadığından ve kullanılan parçalar zamanla deforme olduğundan, camlar açarken düşmektedir. Dikkat ediniz.

Sistemin tüm camları, tek tek içeri açılabildiği için hem dıştan hem içten çok rahatlıkla silinebilir. Dikey profiller alüminyum olduğu için zaman içinde sararma, dökülme yapmaz. Sistem temizlik detayı dikkate alınarak, pürüzsüz olarak tasarlanmış olup, girintili çıkıntılı (ondüla) yapıdaki profillerden kaçınılmıştır.

Tiara Twinmax sistemimizde isteğe bağlı olarak ısıcam arası jaluzi perde uygulanabilmektedir. Aynı zamanda, sistemin üzerine takılan bir profile (opsiyonel) herhangi bir perdeciye yaptırdığınız stor perde sistemi adapte edilebilir. Sistemin çıkış kılavuzu katlanabilir olduğundan, perde kullanımına engel oluşturmaz.

Kayar katlanır sistemlerde, bugüne kadar geliştirilmiş en üst düzey yalıtım, Tiara Twinmax ile sağlanmıştır. Cam balkon sistemlerinde, sabit pencere sistemlerinde sağlanan su ve ısı yalıtım seviyesi beklenmemelidir. Bunu sağlandığını iddia eden firmalara da inanmayınız.

Sistemin menteşeli panelleri üzerine Albert Genau patentli çocuk emniyet kilidi bulunmaktadır. Dolayısıyla, kilit kapalı olduğu sürece sistem, çocuğunuz için emniyetlidir. Ayrıca ispanyoletli kilit opsiyonunda gizlenmiş gömme kol kullanılmaktadır.

Tüm cam balkon sistemleri, T.C. Bilim Sanayi ve Teknloji Bakanlığı onaylı 2 yıl parça garantilidir. Taşıyıcı aksamlar ise 10 yıl paslanmazlık garantisi altındadır. Türkiye'de tek uluslararası sertifikalı cam balkon sistemidir.

Evet, fiyat farkı vardır. Renkli seçimi beyaz seçime göre daha pahalıdır.

Evet, renkler arasında fiyat farkı vardır. Renkler 3 ana grup altında toplanmıştır, grup içindeki renklerin fiyatı aynıyken, gruplar arasında fiyat farkı bulunmaktadır. Artan fiyata göre grupları sıraladağımızda,
1. Grup Renkler: Altın Meşe, Fındık, Vizon, Antrasit Gri, Metalik Antrasit Gri, Palamut Meşe
2. Grup Renkler: Maun, Krem, Antik Meşe, Winchester, Metalik Gümüş
3. Grup Renkler: Premium Gümüş, Premium Kül Siyahı

Hayır, Yapıcılar olarak tüm pencere ve kapılarda mukavemeti arttırmak için 1.25mm kalınlığında galvanizli sac kullanıyoruz.

Winsa Safir Serisi ve Winsa Dorado Gold Serisi arasında 4 temel fark bulunmaktadır.
1. Safir Serisi’nde doğrama genişliği 70 mm iken, Dorado Gold Serisi’nde doğrama genişliği 76 mm’dir.
2. Safir Serisi’nde doğramanın et kalınlığı 2.5 mm iken, Dorado Gold Serisi’nde doğramanın et kalınlığı 3 mm’dir.
3. Safir Serisi’nde conta sayısı 2 iken, Dorado Gold Serisi’nde ek orta contayla beraber toplam conta sayısı 3’tür.
4. Safir Serisi 5 odacıklı iken, Dorado Gold Serisi 6 odacıklıdır.

Evet, özel bir istekle kalmasını belirtmediğiniz atıkları toplayıp alıyoruz.

Hayır, sadece montaj yapılacak pencere ve kapıların önünde asgari miktarda kirlenme meydana gelecektir. Konusunda uzman ustalarımız minimum kirlenme için montaj öncesinde pencere ve kapıların önüne battaniye sermektedir.

Montaj tarihi sizin seçtiğiniz profilin serisine, rengine, kullanılacak camın niteliğine ve bizim iş yoğunluğumuza göre değişmektedir.