Cam Balkon Fitili Nedir, Nasıl Kullanılır?

Cam Balkon Fitili Nedir, Nasıl Kullanılır?

Cam balkon sistemlerinde; su, nem, kir, rüzgar, ses, soğuk hava vb. dış etkileri engellemek için, paneller arasında, şeffaf plastik veya alüminyum malzemelerden üretilen, cam balkon fitili kullanılmaktadır.

Son dönemlerde, cam balkon kullanıcıları, şeffaf plastik cam balkon fitillerinin zaman içerisinde deforme olmasından kaynaklı, alüminyum cam balkon fitili tercih etmeye başlamıştır.

Albert Genau alüminyum cam balkon fitili, balkon ve mekan camlama için kullanılan hareketli panel sistemlerinde iki panel arasında izolasyon sağlayan, estetik görünümlü, temizliği kolay, farklı açılara uyumlu, dayanım süresi uzun olan ve kanallarına kıl fırça uygulanabilen, yeni nesil alüminyum cam balkon fitili olarak tasarlanmıştır.

Albert Genau cambalkon fitili aşağıdaki özellikleri ile diğer cambalkon fitillerinden ayrılmaktadır.

  • Mevcut fitillere göre daha iyi izolasyon sağlanması ve camların birleşiminin daha sağlıklı bir hale getirilmesi için tek cidarlı değil, çift cidarlı olarak tasarlanmıştır.
  • Yeni nesil cambalkon fitili, dış yüzeylerinin oval yapısıyla hem estetik ve şık bir görüntü sağlarken, hem de temizleme kolaylığı sağlar.
  • Farklı açılardaki panel birleşimlerine uyum sağlamakta zorluk çeken ve işlevini yitiren mevcut cambalkon fitili yerine, doğru konumlandırılmış kıl fırça kanalları ve esnek yapısı ile tüm açılardaki birleşimlerin en yüksek düzeyde olmasını sağlar.
  • Cambalkon fitili, panel ile olan bağlantı kanalında derzli ve boşluklu bir yapıya sahiptir. Bu sayede, cambalkon fitilini, cama yapıştırmada kullanılan yapıştırıcı, daha sağlam bir şekilde tutar. Bu derzli ve boşluklu yapı, aynı zamanda, kullanılan kimyasal yapıştırıcının fazlasını toplar, camlara taşmasını önler.
  • Cambalkon fitilinin kıl fırça kanalının tabanı açılı bir şekilde tasarlanmıştır. Bu sayede, kullanılan fırçalar camlara daha fazla bastığından, farklı açılardaki cam birleşimlerinin izolasyonu artırılmıştır.
  • Daha fazla ısı izolasyonunun gerektiği durumlarda, estetik bütünlüğe zarar vermeden, cambalkon fitili, camın her iki tarafına da takılabilme ve sistemle uyum içinde çalışabilme özelliğine sahiptir.

Şeffaf Plastik Cam Balkon Fitili mi, Alüminyum Cam Balkon Fitili mi?

Buradaki tercih kullanıcıya aittir.

Camların arasında herhangi bir dikey kayıt istemeyen, daha şeffaf ve daha panoramik bir görüntü isteyen, kullanıcılar, şeffaf plastik cambalkon fitilini tercih edebilir. Garanti süresi bitmiş, deforme olmuş şeffaf fitiller, yenisi ile cüzzi bir ücret karşılığında değiştirilebilir.

Özellikle yüksek, cepheden sürekli rüzgar alan balkonlara sahip kullanıcılar, yüksek izolasyon ve mukavemet için alüminyum cambalkon fitilini tercih edebilirler.

Bu gönderiyi paylaş